Design interérů, návrhy a realizace interierů

Vladimír Trakal

Vladimír Trakal

Vážení přatelé, vítejte na stránkách TRAKAL design.

Děkuji za Váš čas. Dovolte mi, abych v úvodu poděkoval za podporu mých přátel, abych se vydal cestou vytváření krásy bydlení. Zejména za oporu architektů Honzy Seyčka a Jirky Píska.

Vždy jsem se snažil nacházet krásu a soulad snad již s ohledem na mou malířskou průpravu z dětství. Technická škola mi otevřela nové vhledy a vlastní realizace zakázek pak i leckdy nelehkou cestu od vyřčeného přání klienta, až po realizaci jeho přání. Fotopráce mne naučily smyslu pro detail a pro kompozici.

Každý nový projekt je výzvou i možností vytvářet nové prostředí k bydlení. Mou snahou je být dobrým rádcem i pomocníkem, který Vám může být svými znalostmi a zkušenostmi oporou při realici Vašich snů o bydlení. Zcela určitě jsou i pro mne Vaše náměty inspirativní. Věrím, že Vás osloví můj osobní a troufám si tvrdit, že i osobitý přístup.

Na spolupráci s Vámi, se s přáním všeho dobrého, těší, Váš interiérový designér

Vzdělaní a zkušenosti

 • Lidová škola umění obor malba a kresba pod vedením akademického malíře Jana Šmerdy První setkání s pojmy jako proporce, kompozice, vyvážení barev, světla a stínu, celkové vyjádření myšlenky.
 • Střední průmyslová škola strojní, Zdokonalení se v technickém kreslení a uvažování, seznámení se různými technickými vlastnostmi materiálů a jejich použití
 • Kurz kreslení tužkou pomocí Montessori pedagogiky. Vnímání a používání pravé hemisféry mozku při kresbě
 • Školení od společnosti Inteco Inc. v Seattlu v USA pod vedením presidenta společnosti Randyho Franka. Zaměřené na vybavení domů a jejich zajišťování z hlediska bezpečnosti.
 • Pobyt v Los Angeles a možnost navštívit a vidět styl bydlení v Hollywoodu, dům producenta Tommyho Smeltzera, světového fotografa a kameramana Craiga Cockerilla a dalších, jižanský styl s nádechem Mexika i klasický koloniální styl atd. Interiéry zaměřené na osobitost, komfort a radost z bydlení s ohledem na rodinu.
 • Design Škola pod vedením Barbary Venter. Získávání zkušeností a znalostí interiérových stylů, seznámení s architekturou v historických souvislostech slohů a stylů. Seznámení se současnými trendy, designéry, používání barev v interiéru, nábytkové trendy, nové materiály v interiéru např. Epoxidové betonové stěrky, Corian, Barrisol, textilní tapety, možnost spolupráce se společnostmi, které na našem trhu zastupují ty nejlepší světové výrobce designového nábytku, obkladů, dlažeb, devěných podlah a mnohé další, včetně našich uznávaných domácích výrobců.

Další sebevzdělávání

 • Školení o možnostech použití Barrisolu v interiéru.
 • Školení o možnostech využití materiálu CORIAN.
 • Návštěva prezentace nových designových dveří společnosti FerreroLegno pod vedením obchodního ředitele Luca De Micheli Stradivariho (pozn. potomka slavného houslaře)
 • Prezentace společnosti SCHÜCO, seznámení se s hliníkovými posuvnými a shrnovacími systémy.
 • Prezentace společnosti DECOLAND, seznámení se s produkty a výrobky světových nábytkářských firem jako např. Ditre Italia, VALENTINI LIVINGSPACE, Presoto Italia, Milano Bedding, výrobce kuchyní Scavollini , jídelní nábytek Point House, Cattelan Italia, Emmei, ložnice dorelanbed a další.
 • Prezentace společnosti Princ parket, seznámení se z unikátními dřevěnými podlahami, jejich barevnou škálou a možnostmi provedení včetně způsobů zpracování při výrobě na zakázku.
 • Hledání nových inspirací, např. Macarena San Martin - Interiors by Color, Joachim Fischer - Wallpaper, a další.